вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

15 березня - Всесвітній день захисту прав споживачів

          Щороку, 15 березня, під егідою ООН  світова спільнота відзначає День захисту прав споживачів. Адже усі ми, - незалежно від віку, статі, освіти, соціального статусу та займаної посади, - споживачі.

           Зважаючи на  міжнародні основи цивілізованої споживчої політики, Верховна Рада України в травні 1991 року прийняла Закон України «Про захист прав споживачів». Одними із найважливіших постулатів цього закону є право вибору та право на захист від неякісних та небезпечних товарів і послуг, отримання компенсації в разі придбання товарів низької якості чи отримання незадовільних послуг.

           Проте всі ми знаємо, що незважаючи на норми чинного законодавства на наші  прилавки потрапляють і неякісна харчова продукція, та товари широкого вжитку, часто споживач отримує послуги, рівень яких є низьким. Тому забезпечення конституційних прав громадян як споживачів на відповідну якість і безпеку товарів, робіт, послуг, отримання необхідної, достовірної  та доступної інформації про них – один із пріоритетних напрямів діяльності виконавчого комітету міської ради.

            З метою   забезпечення дотримання  суб’єктами господарювання   правил торгівлі та  на  виконання повноважень наданих органам виконавчої влади згідно пункту 36 постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року №833 «Про затвердження порядку провадження торговельної діяльності та Правил торговельного обслуговування  населення на ринку споживчих товарів» рішенням міської ради від 17 жовтня 2018 року № 212 створено робочу групу з обстеження закладів торгівлі та ресторанного господарства.

         На протязі  періоду  введення в дію даного рішення в магазинах  по реалізації продуктів харчування   проведено 27  обстежень, виявлено 58 порушень, які у вказані  терміни були усунуті. Дана робота продовжується і надалі.

            З метою забезпечення належного рівня правових знань населення при міській раді створено і працює постійно-діючий «Консультативний пункт з питань роз’яснення вимог Закону України «Про захист прав споживачів»». 

            За отриманням консультативної допомоги, відновленням своїх споживчих прав за 12 місяців 2018 року до спеціаліста з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів звернулося 166 осіб, за аналогічний період 2017  року – 158 , з початку цього року  33 .  Майже 90% з   яких вирішується на користь споживача.

            Виконавчий комітет міської ради  завжди готовий  до співпраці  і  запрошує споживачів у кого є питання щодо порушення їх  прав, телефонуйте  за № 2-07-76 або  звертайтесь в каб. № 5 до провідного спеціаліста з питань організації торгівлі, побуту і захисту прав споживачів  і  ваші питання  не залишаться без уваги.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання