вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Зверніть увагу! Новим законом передбачено припинення водопостачання та водовідведення за борги з 01.05.2019 року

   

Зверніть увагу!

Новим законом передбачено припинення водопостачання та водовідведення за борги з 01.05.2019 року

      Адміністрація КП «Координаційний центр по обслуговуванню населення» при Долинській міській раді нагадує, що з 01.05.2019 року вводиться в дію новий Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Цим законом передбачено ряд змін, про які, на нашу думку, споживачі комунальних послуг повинні бути проінформовані в першу чергу.

     Так, статтею 8 Закону передбачено право виконавця комунальних послуг припиняти надання комунальних послуг у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі. Порядок і строки припинення надання послуг з водопостачання та водовідведення встановлено Рішенням виконавчого комітету Долинської міської ради № 72 від 28.03.2018 року («Порядок припинення надання послуг з водопостачання та водовідведення КП «Координаційний центр по обслуговуванню населення» при Долинській міській раді»). Ознайомитись зі змістом зазначеного документу можна на сайті Долинської міської ради.

     Керуючись вказаним Порядком, КП «Центр» впродовж року здійснює блокування каналізаційних мереж недобросовісних споживачів без доступу в житлове приміщення. Підприємство планує припиняти надання послуги також і з водопостачання в житлових приміщеннях боржників. Споживачі, що мають заборгованість з оплати комунальних послуг повинні пам’ятати, що розблокування мережі водовідведення – це платна послуга, і на даний час таке «задоволення» коштує 804,67 грн. Відновлення ж послуги водопостачання у квартирі боржника коштуватиме значно дорожче.

     Разом з тим нагадуємо споживачам, що у разі відсутності у КП «Центр» показань квартирних засобів обліку за розрахунковий період, плата за послуги нараховується за нормативами (нормами) споживання (200л/добу на 1 людину), з подальшим перерахунком.

     Відмова споживача надати доступ виконавцю комунальної послуги до засобів обліку у випадках, передбачених частиною першою статті  29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», є підставою для припинення надання споживачеві відповідної комунальної послуги. Після надання споживачем такого доступу надання послуги відновлюється.

     Нормами нового Закону передбачено відповідальність споживача за прострочення оплати комунальних послуг. Так, частиною першою статті 26 Закону встановлено, що у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги. Тож, з 01.05.2019 року КП «Центр» буде здійснювати нарахування пені на суму заборгованості за послуги з водопостачання та водовідведення, отримані споживачами в березні місяці та не оплачені до 30.04.2019 року.

     Станом на 18 квітня 2019 року заборгованість населення за отримані послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення перед комунальним підприємством складає 1067,96 тис. грн.

     В свою чергу заборгованість КП «Центр» за отримані послуги з водопостачання та водовідведення перед ДП «Дирекція КГЗКОР» на 18 квітня 2019 року складає 3790,5 тис. грн.

      Після введення монетизації субсидії населенню з лютого місяця 2019 року, місячна сплата за отримані населенням послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення зменшилась майже на 15 % , що в грошовому еквіваленті складає 55 тис. грн. 

     Шановні споживачі! КП «Центр» наполегливо рекомендує вам вчасно розраховуватись за отримані послуги з водопостачання та водовідведення з метою уникнення нарахування пені. Постійним боржникам рекомендуємо негайно погасити існуючу заборгованість та провести звіряння показників приладів обліку та нарахувань, інакше, Вам на законних підставах буде припинено надання цих послуг.

 

В.о начальника КП «Центр» Денис Павлюсев

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання